Wiosennie ozdobiony domek z tektury

Przeglądając swoje tekturkowe zasoby, zatrzymałam oko na zimowym domku 3D od Essów. Jakiś czas temu Lidia pokazywała te domki na essowym blogu w wersji „niby” właściwej, bo właśnie ozdobione na zimowo. Możecie je zobaczyć tutaj.

Ja pomyślałam, że spróbuję temu domkowi nadać charakter wiosenny. Pogoda za oknami sprzyja już bardzo mocno myśleniu o tej porze roku, więc czemu nie wprowadzić trochę wiosennych akcentów też do naszych wnętrz? 🙂

Jak pomyślałam, tak też zrobiłam.

wiosennie ozdobiony domek z tektury

Wybrałam najnowsze papiery w wiosennych kolorach i okleiłam kolejne elementy domku. Następnie całość skleiłam klejem Magic. Moim zdaniem jest idealny do tego typu zadań.

W kolejnym etapie prac w ruch poszły farbki. Białą farbką pomalowałam obudowę drzwi oraz okienko. Gdzieniegdzie także pobieliłam domek – trochę maźnięć na dachu i na ściankach, żeby go jeszcze rozświetlić.

Zobacz też:   Recyklingowy notes na bazie kalendarza

wiosennie ozdobiony domek z tektury

wiosennie ozdobiony domek z tektury

Biała farba oczywiście konieczna była do przygotowania płotku – te elementy pomalowałam dwukrotnie, żeby uzyskać idealną biel. Płotek przykleiłam do bazy.

Teraz wzięłam się za kolor zielony. Pomalowałam leciutko brzegi dachu, ścian i trawę przy płotku. Najważniejszy element to choinki – specjalnie użyłam żywej, wiosennej zieleni, którą nanosiłam tapując choinki gąbeczką, dzięki temu drzewka są niejednolicie kolorowe i ładnie imitują te naturalne.

wiosennie ozdobiony domek z tektury

Na koniec przyszedł czas na ostateczne dopieszczenie domku 😉 Dach ozdobiłam pasującymi kolorystycznie kryształkami samoprzylepnymi. Pamiętajcie, aby każdy taki kryształek podkleić dodatkowo przy pomocy kleju – zawierzenie kropkom kleju dołączonym do kryształków może okazać się zgubne i sprawić, że po kilku dniach nasza praca będzie o kilka z nich uboższa.

Na koniec dodałam kompozycje kwiatowe na dachu i w ogródku przydomkowym 🙂

Jak Wam się podoba tak wiosennie ozdobiony domek z tektury? Ciekawa jestem co myślicie o takich ozdobach? Lubicie takie mieć wokół siebie? A może też samodzielnie je przygotowujecie? Jeśli tak, pochwalcie się swoimi pracami w komentarzach!!

Zobacz też:   Tag z pozytywnym przesłaniem

Pozdrawiam Was wiosennie 🙂 A.

Domek zgłaszam na wiosenne wyzwanie w Hello Scrap.

hello scrap

P.S. Już w środę leci do Was kolejny Newsletter, a w nim poradnik, jak samodzielnie przygotować własne digi stemple, oraz oczywiście prezent do wydrukowania ode mnie :). Jeśli jeszcze nie zapisaliście się na listę – zróbcie to niezwłocznie tutaj!! 🙂

P.S. II. Jeśli interesują Was materiały, z których wykonałam ten domek – ich listę znajdziecie na essowym blogu.

Lubisz to? Zadziałaj: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest1Print this page
  • super! dziękuje wielkie za udział w wyzwaniu Hello Scrap 🙂